Як помити вікна зовні
Миття вікон може виявитися вельми нетривіальним завданням, особливо коли є певні «ускладнюючі фактори», такі як велика висота, нестандартні розміри та геометрія, розсувні конструкції тощо.
Чи можна впоратися з цим завданням самостійно або все ж краще звертатися до фахівців?
Про це сьогодні й поговоримо!
Як помити вікна зовні ретельно, швидко та без розводів: поради та лайфхаки
Для початку давайте визначимо найбільш складні для миття види вікон:
- високі;
- розсувні;
- панорамні;
- балконні;
- глухі.
Сильно ускладнити завдання можуть решітки та віконниці, особливо незʼємні. А ще вікна з декоративними елементами, такими як вітражі, скляні панелі, різьблені візерунки тощо.
Порада! У мережі є безліч різноманітних саморобних рецептів мийних засобів із використанням оцту чи аміаку, але ми не рекомендуємо їх використовувати. Ви лише втратите час, але можете не отримати бажаного результату. Краще обирайте якісні засоби з магазину.
Якщо ви прийняли рішення мити вікна самостійно, дотримуйтесь алгоритму:
- Підготуйте все необхідне. Вам знадобиться мийний засіб для вікон, відро з водою, мікрофібра, гумова швабра або скребок, губка.
- Видаліть пил з поверхні склопакета. Використовуйте для цього пилосос або м’яку щітку. Так буде набагато простіше вимити склопакет без розводів.
- Підготуйте мийний засіб. Найімовірніше, він одразу готовий до застосування, але все ж ознайомтеся з інструкцією.
- Нанесіть мийний засіб на скло. Використовуйте для цього губку або чисту ганчірку. Або розпиліть його з пульверизатора. Не пропускайте віддалені та важкодоступні місця.
- Очистіть скло. Видаліть мийний засіб з поверхні за допомогою гумового скребка або швабри. Починайте з верхнього кута і рівномірно рухайтеся вниз. Періодично очищайте інструмент ганчіркою.
- Видаліть залишки мийного засобу. Використовуйте мікрофібру, а якщо її немає, як альтернатива підійде газета.
- Очистіть раму і підвіконня. Для цього цілком підійде ганчірка або губка, змочена в мийному засобі.
Невеликий лайфхак! Не починайте миття вікон у яскравий сонячний день. Багато хто вважає це гарною ідеєю, адже відразу видно будь-які недоліки і можна швидко все виправити. Насправді так ви лише ускладните собі завдання – мийний засіб на склі буде занадто швидко висихати, залишаючи розводи і плями. До речі, зворотний бік зазвичай висихає швидше. Найбільш правильно – мити вікна у похмуру погоду. Але якщо ви плануєте миття взимку, сонячна погода підійде.
І ще одна важлива порада! Спочатку мийте вікна зовні, а вже потім – всередині. Інакше ви можете забруднити внутрішню частину склопакета, поки будете добиратися до зовнішньої. Але не забувайте після миття зовнішньої сторони ретельно очистити всі інструменти (ганчірки, швабру, скребок тощо). Інакше лише перенесете бруд із вулиці. Вуличний бік завжди брудніший за внутрішній – пам’ятайте про це!
Чим помити вікна зовні і не завдати собі зайвого клопоту
Якщо ви живете на першому поверсі, то якихось особливих складнощів миття вікон не принесе. Усе можна зробити досить швидко, безпечно і без сторонньої допомоги. Але щойно ми «піднімаємося вище», починаються труднощі. Балкон, лоджія, вікна кімнат на верхніх поверхах – усе це ускладнює завдання. Але найголовніше – виникають реальні ризики для вашого здоров’я і навіть життя.
Щоб помити великі й високі балконні та інші вікна безпечно, вам потрібні будуть спеціальні інструменти:
- Телескопічна швабра-щітка. Завдяки регульованій довжині такої швабри можна помити навіть великі панорамні пластикові вікна, не висовуючись із відкритого вікна, щоб відмити склопакет.
- Магнітна щітка. Ще один зручний інструмент, який складається з двох щіток на магнітах. Вони розміщуються по обидва боки склопакета і дають змогу мити зовнішній бік, перебуваючи всередині приміщення. Це особливо зручно, якщо на вікнах і на балконі стоять решітки і через них працювати шваброю незручно.
Якщо таких інструментів у вас немає, а ваші вікна розташовані на висоті, у жодному разі не перехиляйтеся через вікно. Це надто небезпечно!
Чим точно не варто виконувати миття вікон
Незважаючи на те, що сучасне скло і пластикові елементи вікон міцні та зносостійкі, їх теж можна пошкодити через необережність.
Ось список того, що точно не можна використовувати для миття вікон:
- Лужні засоби. Наприклад, лужний розчин або каустична вода можуть спровокувати появу плям і розводів на склі.
- Абразивні матеріали. Ніяких шорстких губок і жорстких щіток! Вони подряпають скло, зроблять його непривабливо матовим.
- Розчинники. Ацетон, гас або розчинник фарби теж не варто використовувати. Такі речовини можуть пошкодити як скло, так і раму.
- Гаряча вода при холодному склі. Якщо ви миєте вікна взимку, вода не повинна бути гарячою. Інакше скло може тріснути.
І ще дещо! Якщо ваші вікна розташовані не надто високо і у вас з’явилася ідея помити їх водою під тиском, краще полиште цю затію. Скло ви, можливо, і не розіб’єте, але ризикуєте порушити герметичність конструкції, яку надалі буде вельми проблематично відновити.
Замість висновку: так чи варто мити вікна зовні самостійно?
Миття вікон зовні може бути як досить простим, так і вкрай проблемним завданням, з яким часом без сторонньої допомоги не впоратися. Особливо якщо зворотний бік важкодоступний, а самі вікна перебувають на висоті й помити їх легко та безпечно неможливо.
Тому якщо ви не впевнені, що впораєтеся, що зможете помити вікна зовні правильно і без розводів, краще одразу звертайтеся до клінінгової компанії «Чистота». Ми знаємо, як і чим правильно виконувати миття вікон, використовуємо спеціальне оснащення для роботи на висоті, ретельно вимиваємо важкодоступні місця і гарантуємо вам результат!
Цінуйте свій час, свій комфорт і свою безпеку. А миття вікон довірте професіоналам, які все зроблять швидко, якісно і абсолютно без розводів. Наші експерти з чистоти до ваших послуг!