0 800 201 511 Безкоштовно по Україні

Запах гару після пожежі: оперативне усунення наслідків

Щоб вивести запах після пожежі, доведеться докласти чимало зусиль. Навіть після незначного загоряння у квартирі його наслідки будуть нагадувати про те, що трапилося, досить довго. Неприємний запах гару проникає в усі поверхні, просочується в меблі, текстильні вироби. Перебувати в такому житлі некомфортно та навіть небезпечно.

Небезпечний їдкий запах

Незалежно від розмірів загоряння, боротьба з наслідками повинна бути максимально швидкою й ефективною. Це обумовлено тим, що сажа, кіптява й дим проникають у пористу структуру матеріалів, що і призводить до появи характерного запаху гару, який вивести досить складно.

Найбільшої шкоди здоров’ю завдають смоли. Вони концентруються в повітрі, тому при тривалому перебуванні у приміщенні після пожежі можуть виникнути серйозні ускладнення. Наприклад:

 • гостре отруєння, характерними ознаками якого є підвищення температури тіла, нудота, задушливий кашель;
 • погіршення роботи легенів, що обумовлено накопиченням надмірної кількості продуктів горіння;
 • підвищення ризиків утворення ракових захворювань тощо.

Якщо під час пожежі у приміщенні були металеві елементи (наприклад, меблі), у складі смол будуть небезпечні сполуки. У таких випадках вивести запах гару набагато складніше. Щоб мінімізувати ризики, усі роботи необхідно проводити в респіраторі, а дітей і літніх людей перевести до більш безпечного місця.

Перші дії після пожежі

Після ліквідації загоряння потрібно якомога швидше приступити до усунення його наслідків. Щоб вивести запах гару, необхідно вжити такі заходи:

 • провітрити приміщення. Протяг дасть можливість позбутися диму та зменшити концентрацію небезпечних сполук;
 • викинути всі предмети, які не підлягають відновленню. Також слід ретельно випрати текстильні вироби, вимити елементи інтер’єру. З меблів, килимових покриттів тощо самостійно вивести запах гару після пожежі не вдасться. Їх краще здати в хімчистку;
 • провести ретельне вологе прибирання. Повністю нейтралізувати неприємний запах гару чистою водою не вийде. Але після декількох прибирань все ж у приміщенні знаходитися буде більш безпечно.

Чим швидше приступити до ліквідації наслідків, тим легше усунути запах у квартирі після пожежі. Це обумовлено тим, що продукти горіння з часом все глибше проникають у структуру пористих матеріалів. Відповідно, через тиждень вивести їх буде набагато складніше.

Народні поради

Щоб прибрати запах гару, багато господинь використовують підручні засоби. Найпопулярнішими є такі:

 • оцет. Він допомагає нейтралізувати неприємні запахи. Для цього слід намочити рушники у слабкому оцтовому розчині та розвісити їх по всій квартирі;
 • активоване вугілля. Таблетки необхідно подрібнити й розкласти по невеликих ємностях. Кожні 2 дні абсорбент слід міняти;
 • нашатирний спирт + крохмаль. Таке поєднання компонентів дозволяє прибрати запах гару. Щоб приготувати суміш, потрібно змішати крохмаль з декількома краплями нашатирного спирту;
 • сіль і сода. Вони справляються лише зі слабкими запахами. Соду та сіль потрібно розкласти по кутах квартири;
 • кава. Подрібнені зерна відмінно поглинають запахи, зокрема й гару. Мелену каву достатньо розкласти по квартирі, і через 2-3 дні будуть помітні перші результати;
 • цитрусові. Це один із найбільш ефективних народних засобів. Шкірки цитрусових потрібно висушити та розкласти по квартирі.

Народні методи все ж не дуже ефективні, оскільки більшість з них сприяють видаленню лише слабкого запаху гару або його маскуванню. Виводити ними сморід доведеться дуже довго. Однак якщо загоряння було невеликим, то народні методи все ж допоможуть усунути його наслідки.

Допомога фахівців

Позбутися запаху гару після пожежі у квартирі або інших приміщеннях більш ефективно допоможуть співробітники клінінгової компанії. Серед переваг таких послуг можна виділити такі:

 • оперативне реагування. Фахівці виїжджають на об’єкт швидко та без зволікання. Так вдається вивести кіптяву, гар, а також інші наслідки пожежі максимально швидко й оперативно;
 • наявність професійного обладнання та концентрованих хімічних засобів. У процесі виконання робіт фахівці використовують теплову гармату, екстрактори, парогенератори тощо. За допомогою них, а також спеціальної хімії вдається оперативно вивести навіть найбільш їдкі запахи після пожежі;
 • повний комплекс послуг, що дозволяє швидко розв’язати проблему. Після пожежі доводиться боротися не тільки з кіптявою  гаром, а й з вологістю. Причиною її появи є використання води для локалізації загоряння. Клінери виконують весь спектр робіт, після завершення яких приміщення буде чистим і безпечним.

Прибирання після пожежі – багатоетапний процес. Видалення пошкоджених меблів, предметів інтер’єру, миття всіх поверхонь, їх оброблення – це лише невеликий перелік робіт, які потрібно виконати для повного усунення неприємного запаху та інших наслідків загоряння. Набагато вигідніше та зручніше звернутися за допомогою до професіоналів. Після проведення ретельного прибирання житло буде повністю готовим до майбутнього ремонту.

Отримайте розрахунок вартості чистки або прибирання

  Отримайте розрахунок вартості хімчистки, надішліть заявку і менеджер вам зателефонує протягом години
  +38
  Error Iccon

  Здається, ви помилились при вводі номера.

  Натискаючи «Розрахувати вартість»,
  я даю згоду на обробку персональних даних

  Close icon
  Large image
  Close black
  🚧

  Ми активно працюємо, щоб зробити послугу для вас

  Очікуйте в березні