0 800 201 511 Безкоштовно по Україні

Методи очищення решітки газової плити

Погодьтеся, газова плита – перший помічник кожної господині. Адже скільки б не з’являлося новинок побутової техніки у вигляді мікрохвильовки, скороварки, електрочайника, вона як і раніше залишається центром уваги на кухні. При цьому навіть з обережною господинею іноді трапляються кулінарні невдачі: втекло молоко, розбризкався соус, википіла кава. Після кожної неприємності відбувається накопичення різних забруднень. Якщо їх вчасно не прибирати, вони запікаються і видалити їх стає складніше. Чи є альтернативний варіант? Спробуємо відповісти на питання, як швидко відмити решітку газової плити.

мытье решетки газовой плиты

Від чого залежить чистота кухонної техніки

Решітка несе на собі основне навантаження. Вона більше інших поверхонь піддається впливу агресивних середовищ і температури. Сучасні побутові газові плити, як і форми самих решіток, представлені величезною різноманітністю конструкцій. Вони не відразу піддаються очищенню, тому часто господині приступають до них в останню чергу. Накопичення бруду з часом перетворюються у нагар, відмити який непросто. Від щоденного догляду за станом газової плити і якості прибирання залежить термін її служби, а також технічна безпека подачі газу.

Перш ніж почистити нагар, розберемося, з чого виробляють решітки. Найчастіше використовуються:

 • сталь емальована;
 • чавунний сплав;
 • нержавіюча сталь.

Від міцності і якості матеріалу залежать метод клінінгу і вибір спеціальних очищувачів.

Особливості догляду

Як же відмити решітку газової плити, щоб не пошкодити метал? Емаль заборонено дряпати або чистити гострими предметами. Та й чавун, попри масивний вигляд, має нещільну структуру, яка вимагає обережного поводження.

Існує багато методів швидкого видалення забруднень з решіток. Розглянемо найдоступніші та безпечні:

 1. Попереднє замочування у мильному розчині. Для цього слід на кілька годин «замочити» виріб, а після легкими рухами видалити наліт металевою губкою.
 2. Кип’ятіння шляхом занурення. Такий метод ефективніше прибирає застарілий жир. Для очищення використовують 72% господарське мило плюс 100—200 г будь-якого клею канцелярського. У ємність наливають воду і доводять її до кипіння. Потім додають дрібне, попередньо натерте мило, що поєднано з клеєм. У цій субстанції решітки тримають близько 2 годин. Предмет в чані повинен бути повністю занурений в рідину. Сенс в тому, що під дією високих температур навіть самий «старий» жир плавиться. В кінці поверхню потрібно промити під проточною водою і повністю висушити.
 3. Очищення в духовці. Метод підходить для малогабаритних або секційних конструкцій. Він полягає в очищенні виробу водним розчином 9% оцту (3 ст. л. на 1,5 л). Решітка замочується, очищається в попередньо нагрітій духовці при температурі 80 ⁰С. Час обробки — 30—60 хвилин. Замість уксусу можна використовувати миючий засіб. Ефективні обидва способи. Жир прекрасно розплавляється і змивається губкою.
 4. Прожарювання металоконструкції над вогнем. Це найефективніший спосіб очищення, якщо перераховані вище варіанти не підійшли. Прожарювання можна виконувати безпосередньо над конфорками плити.

Виконуючи чистку, бажано включити витяжку або забезпечити приплив свіжого повітря до приміщення.

как чистить решетку плиты

Алгоритм прожарювання решітки

В процесі теплової обробки виділяється різкий, неприємний запах. Для методу використовують відкритий вогонь на вулиці, власні конфорки на плиті або універсальний газовий пальник.

Етапи проведення:

 1. Встановити металеву конструкцію над палаючою конфоркою або відкритим вогнем.
 2. Прогріти решітку з усіх боків, періодично повертаючи.
 3. Дати жиру повністю згоріти.
 4. Остудити решітку.
 5. Помити водою або протерти мокрою губкою залишки забруднень з прутів.
 6. Висушити виріб.

Для чищення також використовують пісок. Для цього решітку кладуть на деко і ставлять його на вогнище. Залежно від інтенсивності забруднення конструкція буде вигоряти протягом 1—2 годин.

Як швидко очистити решітку газової плити з емальованою основою

Більш приваблива, гладка поверхня фарбованого покриття вимагає м’якого догляду. Решітка з емальованою основою не виносить агресивних хімічних середовищ. Для неї підійдуть такі способи:

 1. Миття в посудомийці. Такій обробці піддаються розбірні секції, виконані з «нержавійки» або емальованої сталі. Для чищення решітки встановлюють найдовший за часом цикл і високий температурний режим. Для ефективнішого догляду кількість миючих речовин збільшують.
 2. Обробка сумішшю з сухого порошку гірчиці та 9% оцту. Склад готують з інгредієнтів, взятих в рівних частинах. Можна додати чайну ложку миючого засобу для посуду. Суміш наносять на 2—3 години, потім труть мочалкою, змивають залишки та протирають насухо. Це найбільш безпечний для здоров’я спосіб.

Методи, запропоновані вище, відрізняються економічністю і 100% безпекою. Вони не шкодять поверхні виробів і дозволяють повністю позбутися забруднень.

чем чистить решетку плиты

Коли настав час звернутися до професіоналів

Крім безпечних методів, в інтернеті є безліч агресивних. Горе-порадники пропонують знежирення «паром нашатирного спирту» або чудо-засіб, що використовується для чищення автомобільного двигуна. Обидва варіанти сумнівні за ефективністю та безпечністю.

Компанія «Чистота» знає всі секрети проведення якісного прибирання. Це професійна команда з великим досвідом роботи. Всі співробітники мають вищу технічну освіту. Вони дорожать майном клієнтів і своєю репутацією.

Рекомендуємо довіряти фахівцям, які використовують у роботі тільки сертифіковані миючі засоби, дозволені для дорослих і дітей.

Отримайте розрахунок вартості чистки або прибирання

  +38
  Error Iccon

  Здається, ви помилились при вводі номера.

  Натискаючи «Розрахувати вартість»,
  я даю згоду на обробку персональних даних

  Close icon
  Large image
  Close black
  🚧

  Ми активно працюємо, щоб зробити послугу для вас

  Очікуйте в березні