0 800 201 511 Безкоштовно по Україні

Як швидко почистити горизонтальні жалюзі

Дерев’яні, бамбукові, пластикові, алюмінієві жалюзі – це стильне, красиве рішення для оформлення вікна. Однак коли вони використовуються тривалий час, то стають справжнім порохозбірником. Як почистити жалюзі в домашніх умовах? Можна запросити клінінгову фірму або спробувати вирішити проблему своїми силами. Пропонуємо детальну інструкцію, за допомогою якої можна почистити горизонтальні жалюзі максимально швидко та якісно.

Корисний інвентар

Миття дерев’яних, бамбукових і алюмінієвих жалюзі – завдання не з простих. Основна мета – позбутися пилу. Для цього знадобиться спеціальна щітка. Її ворсинки відмінно проходять між планками, змітаючи порошинки. Щоб ефективно видалити весь пил, потрібно:

 • закрити жалюзі та почистити їх щіткою;
 • розташувати планки перпендикулярно й ще раз змахнути пил;
 • повернути планками вгору та знову скористатися щіткою.

У продажу можна зустріти спеціальні мочалки для жалюзі. Вони нагадують прищіпку, яка захоплює одну або кілька планок (в залежності від конфігурації). З цим приладдям на прибирання знадобиться більше часу, але й результат буде кращим. Щільна тканина ретельно облягає кожну планку, ефективніше очищаючи від пилу. Така щітка підійде для генерального прибирання й видалення бруду.

Спеціальний інвентар можна виготовити самостійно:

 • у першому випадку знадобляться кухонні щипці. На них намотують дві м’які ганчірки, зав’язують біля основи. Спеціальна щітка для жалюзі готова;
 • другий варіант – використовувати велику губку для посуду. Її потрібно розрізати посередині. Ці дві половинки допоможуть очистити навіть найбрудніші жалюзі.

Якщо на горизонтальних планках накопичилося трохи пилу, видалити його можна за допомогою порохотягу. Увімкніть його на мінімальну потужність і використовуйте щітку з високими ворсинками.

З чого починається генеральне чищення

Незалежно від моделі, перед початком чищення варто оцінити рівень забруднення. Якщо жалюзі злегка запорошені, підійдуть методи, описані вище. Якщо забруднення значні, є застарілі плями та розводи, планки варто ретельно почистити. Для цього використовуйте:

 • миючий засіб (рідкий порошок, рідину для миття посуду, спеціальні склади для жалюзі);
 • бавовняні та фланелеві ганчірки;
 • губку або щітку з жорсткою щетиною.

Для алюмінієвих жалюзі рекомендується застосовувати суху серветку з мікрофібри. Якщо чистити вологою (або злегка мокрою) тканиною, через деякий час вони можуть потьмяніти. Для дерев’яних і бамбукових виробів варто використовувати спеціальну тканину, а також протирати насухо.

Як мити жалюзі різних типів

Незалежно від матеріалу, з якого виготовлені жалюзі, роботу необхідно почати з ретельного очищення всіх елементів від пилу. Якщо знехтувати цим етапом, після вологого прибирання залишаться розводи. Як почистити горизонтальні жалюзі?Розглянемо особливості догляду для кожного матеріалу:

 1. ПВХ і пластик. Жалюзі треба мити теплою водою з невеликою кількістю рідини для миття посуду. Позбавившись від верхнього шару пилу, видаліть бруд, жир і плями. Для цього акуратно протріть кожну планку вологою тканиною, а потім витріть насухо. У разі сильного забруднення можна повністю занурити жалюзі в теплу воду, додавши м’який миючий засіб, наприклад, рідину для миття посуду. Потім протріть поролоновою губкою й ретельно висушіть. Помити жалюзі у ванні нескладно, але розбирання й повторна збірка можуть викликати проблеми. Пам’ятайте про додаткові елементи: кріплення зверху, шнури для регулювання.
 2. Алюміній. Такі жалюзі можна тільки пилососити та протирати сухою фланелевою тканиною. Матеріал тьмяніє від вологи.
 3. Дерево. Для цього найкраще підходить суха чистка. Додатково можна використовувати спеціальний засіб, що не шкодить деревині (наприклад, Pronto). Якщо жалюзі довгий час не чистили, сухого протирання буде недостатньо. У цьому випадку доведеться застосовувати теплу воду з додаванням миючої рідини. Протріть усі елементи окремо вологою тканиною, а потім сухою.
 4. Бамбук. Такі жалюзі являють собою клеєні та пресовані стебла рослини. Їх можна витирати вологою тканиною після видалення пилу. Після закінчення миття обов’язково треба просушити кожну планку.
 5. Тканина. Чистку моделей необхідно проводити відповідно до рекомендацій виробника. В основному для цього використовують суху серветку з мікрофібри. Якщо забруднення інтенсивне, роблять вологе очищення.

Щоб інтер’єр, покритий шаром пилу, не виглядав жахливо, регулярно доглядайте за улюбленими меблями та аксесуарами. Приділивши жалюзі декілька хвилин на тиждень, можна забути про складне миття й чищення. Сяючі та акуратні, вони захистять інтер’єр від зайвого світла, створять комфортний домашній затишок.

Якщо сил або можливості регулярно доглядати за предметами інтер’єру немає, оберіть послуги  компанії «Чистота». Наші співробітники не тільки професійно подбають про чистоту жалюзі та вікна, але й приведуть до ладу меблі, підлогу, кухню, санвузол. Завдяки використанню потужного устаткування та спеціальних миючих засобів ми ефективно та дбайливо видалимо навіть застарілі забруднення.

Отримайте розрахунок вартості чистки або прибирання

  +38
  Error Iccon

  Здається, ви помилились при вводі номера.

  Натискаючи «Розрахувати вартість»,
  я даю згоду на обробку персональних даних

  Close icon
  Large image
  Close black
  🚧

  Ми активно працюємо, щоб зробити послугу для вас

  Очікуйте в березні