0 800 201 511 Безкоштовно по Україні

Чому холодильне обладнання дає збій

Щоб під час зберігання продукти не піддавалися ризику передчасно зіпсуватися, необхідно знати, як очистити холодильник від бруду/жиру, вологи, цвілі. Кращий варіант – не чекати, поки в пристрої з’явиться неприємний запах, а морозильна камера вкриється шаром льоду. Таке відбувається в кількох випадках:

 1. Холодильник несправний.
 2. Продукти в ньому зберігають із порушенням вимог:
 • їх дуже багато, що ускладнює вентиляцію;
 • вони погано упаковані, тому видають запахи, розсипаються/розливаються;
 • ті, що швидко псуються, знаходяться на невідповідних полицях, а значить, термін їхньої придатності закінчиться раніше.
 1. Інтервал між прибираннями занадто великий.
 2. Неправильно встановлено температурний режим або він часто порушується:
 • через відключення електроенергії;
 • відкривання дверей на тривалий час.

Якщо виключити ці фактори, то холодильник прослужить довше, а продукти в ньому не будуть викликати сумнівів.

Генеральне прибирання рекомендують проводити двічі на рік, профілактичну чистку – щотижня, розморожування – раз на квартал. Мити зовні слід тоді, коли з’являються плями та бруд.

правила уборки холодильника

Навіть новий пристрій вимагає очищення від виробничих забруднень, що також не варто ігнорувати.

Порядок обслуговування холодильника

Якщо прийшов час почистити холодильник, його треба вимкнути та розвантажити. Готуючись до планового прибирання, слід постаратися звести кількість продуктів до мінімуму – тоді звільнити полички буде нескладно. У разі аварійної ситуації доведеться прилаштувати запаси так, щоб вони не встигли зіпсуватися, разом з цим варто провести ревізію (можливо, знайдуться прострочені).

Щоб почистити холодильник всередині, необхідно зробити такі кроки:

 1. Знеструмити агрегат, дотримуючись інструкції (виключити з розетки та за допомогою регулятора).
 2. Відкрити його дверцята.
 3. Звільнити камери від продуктів.
 4. Витягти полки, решітки, контейнери.
 5. Запобігти потопові, використовуючи лотки та матеріали, що швидко вбирають вологу.
 6. Очистити всі деталі від бруду, нальоту, цвілі.

Після розморожування необхідно ретельно вимити закутки внутрішніх поверхонь, а також почистити дренаж. Залишки води треба видалити м’якою серветкою, дочекатися, доки камери просохнуть. Усі вимиті комплектуючі повинні стати ідеально сухими. Поставивши їх на місце, холодильник закривають і підключають до електромережі. Коли температура достатньо знизиться (зникне звук компресора), можна завантажувати продукти.

Засоби для миття внутрішніх поверхонь і видалення запаху

Щоб очистити холодильник, необхідно попередньо підготувати інвентар та миючі засоби:

 • м’яку губку;
 • пластикову ємність для води;
 • серветки декількох видів (такі, що поглинають вологу, з мікрофібри, вологі);
 • спеціальні хімічні склади для миття холодильників або ж харчову соду, оцет (краще винний, проте підійде й столовий), господарське мило, нашатирний спирт, зубну пасту, свіжий лимон. Усе це антибактеріальні засоби, які не тільки видаляють забруднення, але й позбавляють від запахів.

средства для ухода за холодильником

Як користуватися побутовою хімією, описано в інструкції до неї. А народні засоби використовують, виходячи з досвіду:

 1. Щоб відмити холодильник всередині за допомогою соди, її розбавляють водою: у разі нескладних забруднень – одну-дві столові ложки на 1 літр теплої води, а в запущених випадках – одна на склянку.
 2. Господарське мило добре відмиває жир. Для приготування засобу використовують мильну стружку (досить однієї третини бруска), яку розчиняють у гарячій воді.
 3. Навіть сильні забруднення та поганий запах ефективно видалить зубна паста, нанесена на губку або м’яку щітку. Нею ж можна відполірувати й поверхні з пластику.
 4. Чудовий дезінфікуючий засіб – оцет. Його розводять у пропорції 1:1, наносять на внутрішні поверхні холодильника. Якщо потрібно позбавитися від застарілого бруду, то засіб не змивають кілька годин – тоді брудні місця очищаються дуже легко. Після обробки оцтом потрібно більш ретельно видаляти залишки рідини, щоб кислота не нашкодила металу та гумі.
 5. У критичних випадках використовують нашатирний спирт. Його треба всього кілька крапель на склянку води. Також важливо не забути про власну безпеку – виручать гумові рукавички й медична маска.

Перераховані засоби допомагають не тільки позбутися бруду, цвілі, мікробів, а й очистити холодильник від запаху. Щоб запобігти його появі, всередину пристрою ставлять посуд, наповнений содою, часточками лимона або товченим активованим вугіллям.

Вимиваємо «морозилку»

Навіть холодильник «Ноу Фрост» потрібно розморожувати й мити двічі на рік. Встановивши терморегулятор на «нуль», його відключають від мережі. Розморожування відбувається без втручання людини, а правила відмивання від бруду не відрізняються від специфіки чищення інших холодильників.

Якщо розморожування пов’язане з відтаванням інею/льоду, то важливо дочекатися моменту, коли це відбудеться природним шляхом, а не відколювати намерзлий лід від стінок. Після цього видаляють воду, миють морозилку зручним способом, ретельно висушують очищену поверхню.

Боротьба з цвіллю

Основним розповсюджувачем грибка є гумовий ущільнювач.

Очистити його краще за допомогою розчину харчової соди. Проте якщо доводиться використовувати оцтовий, то його слід змивати особливо ретельно, а потім змастити ущільнювач силіконовим мастилом.

Якщо цвіль потрапила всередину холодильника, то проти неї ефективні ті ж народні або хімічні засоби, що й для інших деталей.

Особливу увагу слід приділити дренажній системі. Щоб почистити дренаж, потрібно йоржик або ватяну паличку кілька разів проштовхнути в отвір, провернути й витягнути. Роблять це до тих пір, поки забруднення повністю не зникне. Продезінфікувати злив допоможе шприц або спринцівка, які наповнюють водою з миючим засобом. Цей склад впорскують в отвір, змиваючи жир, цвіль, бруд.

У холодильниках «Ноу Фрост» дренаж влаштований складніше, тому, щоб його очистити, краще звернутися до клінінгової компанії.

Чистка зовнішніх деталей

Поява жовтизни на білому пластику – природний процес, якому можна дати зворотний хід, якщо скористатися народними засобами. Найбільш щадним і безпечним для людини є господарське мило, але воно ефективне в боротьбі з жовтизною від жирного нальоту. Половину бруска натирають на тертці та розмішують у теплій воді. Впливаючи на шар жиру, засіб розчиняє його й дозволяє повністю видалити.

В інших випадках доведеться застосувати більш агресивні речовини, наприклад, спирт, перекис водню, оцтову есенцію, лимонну кислоту або нашатир. Для нанесення використовують ватний тампон, м’який текстиль або губку, а для захисту рук знадобляться гумові рукавички.

Професійне миття холодильної установки

Помити холодильник у домашніх умовах можна – більшість людей так і роблять. Проте це забирає багато часу, вимагає уваги, не завжди безпечно для здоров’я. Краще з такою роботою справляються професійні клінери компанії «Чистота». У розпорядженні наших спеціалістів – екологічні засоби, за допомогою яких вдається відмити найсерйозніші забруднення.

Інша перевага співпраці з професіоналами – досвід роботи з різними типами холодильників, що важливо, аби не нашкодити дорогій техніці. Крім цього, наші фахівці зможуть розпізнати приховані від очей проблеми, що попередить серйозне пошкодження техніки.

Усі роботи проводяться вдома у замовника після узгодження строків. Господині залишиться заповнити чисті полиці свіжими продуктами та стежити, щоб рідні та близькі були акуратними, вторгаючись до «царини холоду».

Отримайте розрахунок вартості чистки або прибирання

  +38
  Error Iccon

  Здається, ви помилились при вводі номера.

  Натискаючи «Розрахувати вартість»,
  я даю згоду на обробку персональних даних

  Close icon
  Large image
  Close black
  🚧

  Ми активно працюємо, щоб зробити послугу для вас

  Очікуйте в березні